Přírodní medicína a její využití

Přírodní medicína a její využití

Prevence onemocnění je v životě člověka to nejdůležitější. Péče o uchování zdraví by měla začít co nejdříve, než se objeví příznaky některé z nemocí. Svému zdraví věnujte dostatečnou pozornost a pečujte o něj, jak nejvíce můžete.

V současné době mnoho lidí hledá léčivou sílu v přírodě. V žádném případě se nejedná o exotické rostliny či léčivé bylinky, často stačí přírodní jednoduché postupy. Ty používaly již naše babičky. Léčivá síla rostlin má na lidský organismus pozitivní účinky. S těmito pozitivními účinky se lze zbavit několika nemocí.

Přírodní medicína a její využití

Postupy přírodní medicíny se používají i jako součást léčby spolu s chirurgickou léčbou či medikamenty. Největší využití nalézá v samoléčbě. Je velmi vhodnou variantou léčby lehčích onemocnění. Přírodní medicína se zaměřuje na konkrétní oblast, kde se nemoc vyskytla, ale také na psychický a fyzický stav pacienta.

Metody léčby jsou založené na využívání vody, ochlazování a prohřívání, používání rostlinných přípravků a bylinek, provádění masáží a cvičení.

Ochlazování a prohřívání

Aplikace tepla prospívá cévám. Dochází k jejich rozšíření a okysličení, které napomáhá prokrvení svalů. Teplo také vede k psychické rovnováze. Využití nalézá při léčbě nachlazení, nemocech močových cest a ledvin.

Aplikace chladu zužuje cévy. Zúžení cév vede ke svalovému napětí. Využití nalézá při bolestech hlavy, otocích, vnějším krvácení, zánětech kůže a kloubů.

Vodoléčba

Základem vodoléčby jsou různé vodoléčebné procedury. Při těchto procedurách se uplatňuje střídání tepla a chladu. Rozdílná teplota vody má na lidský organizmus různé účinky. Studená voda snižuje horečku, zmírňuje bolest a vylučuje toxiny z těla. Teplá voda uvolňuje škodlivé látky, podporuje pocení a tlumí bolest. Střídání teplot podporuje krevní oběh.

Zdravá strava

Strava by měla být jednoduchá a obsahovat dostatek minerálních látek a vitamínů. Zároveň by měla být orientována spíše na kvalitní než kvantitativní složku. Měla by obsahovat větší poměr ovoce, zeleniny, luštěnin, celozrnných výrobků a vlákniny. Zdravá strava je jedním z nejdůležitějších předpokladů kvalitního života.

Sdílejte článek